UWAGA! Dołącz do nowej grupy Wałbrzych - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Zatrzymanie sprawcy krótkotrwałego użycia pojazdu w Wałbrzychu


Funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dokonali zatrzymania 27-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o dokonanie przestępstwa polegającego na krótkotrwałym użyciu pojazdu. Zdarzenie miało miejsce w maju tego roku, kiedy to sprawca wykorzystał nieuwagę właścicielki samochodu, a następnie opuszczony pojazd porzucił w tragicznym stanie. Policja zdołała szybko zidentyfikować sprawcę i zabezpieczyła część mienia na pokrycie wyrządzonych strat.

Incydent rozpoczął się 21 maja, gdy 32-letnia kobieta zostawiła swój samochód otwarty, z kluczykami w stacyjce, pod jednym ze sklepów przy ul. 11 Listopada. W tym czasie mężczyzna w bluzie z kapturem skorzystał z okazji i odjechał pojazdem. Kobieta reagując na sytuację natychmiast powiadomiła Policję, która wkrótce rozpoczęła poszukiwania zarówno samochodu, jak i sprawcy.

W wyniku działań funkcjonariuszy, samochód został odnaleziony 22 maja w miejscowości Dziećmierowice. Niestety, pojazd był całkowicie spalony, a straty oszacowano na około 15 tysięcy złotych. Policjanci intensywnie analizowali zgromadzony materiał dowodowy, co doprowadziło do zatrzymania 27-latka 20 czerwca. Sprawca przyznał się do zarzutu, a Policja zabezpieczyła jego mienie o wartości 12 tysięcy złotych. Mężczyzna może zmierzyć się z karą do 8 lat pozbawienia wolności, a całe zdarzenie przypomina o konieczności zachowania ostrożności przy pozostawianiu pojazdów na parkingu.

Źródło: Policja Wałbrzych


Oceń: Zatrzymanie sprawcy krótkotrwałego użycia pojazdu w Wałbrzychu

Średnia ocena:4.96 Liczba ocen:25


Zobacz Także