Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dokonali zatrzymania 33-letniego mężczyzny, który prowadził pojazd pomimo obowiązującego sądowego zakazu. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wsiadł za kierownicę mimo decyzji o cofnięciu jego uprawnień. Teraz czeka go postępowanie sądowe, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.
Incydent miał miejsce 19 czerwca, kiedy to policjanci przeprowadzali kontrole drogowe na ul. Wałbrzyskiej w Boguszowie-Gorcach. Zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy, którym kierował wspomniany 33-latek. Po sprawdzeniu jego danych w systemie policyjnym okazało się, że mężczyzna jest zobowiązany do przestrzegania zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów, który został na niego nałożony do 9 stycznia 2027 roku.
Oprócz zakazu, mężczyzna miał również decyzję Starosty Wałbrzyskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Policja podkreśla, że tego typu zakazy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, a osoby je lekceważące stają się zagrożeniem dla innych użytkowników. Władze zapewniają, że będą kontynuować kontrole, aby eliminować z ruchu kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa.
Źródło: Policja Wałbrzych
Oceń: Kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany przez wałbrzyską policję
Zobacz Także



