UWAGA! Dołącz do nowej grupy Wałbrzych - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Podsumowanie tygodniowej akcji „Alkohol i narkotyki” w Wałbrzychu


W dniach od 15 do 21 czerwca 2026 roku, Wałbrzych stał się miejscem intensywnych działań policji w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Akcja kontrolno-prewencyjna pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki” miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Przeprowadzone kontrole dotyczyły głównie głównych arterii komunikacyjnych oraz rejonów, gdzie częściej dochodzi do naruszeń przepisów. Przyjrzyjmy się przebiegowi tej wyjątkowej akcji.

W przedsięwzięciu wzięło udział aż 125 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przez cały tydzień przeprowadzali badania trzeźwości kierowców. W sumie można było zaobserwować, że przebadano niemal 2 tysiące osób. Tak duża liczba kontrolowanych kierowców miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, a także zminimalizowanie potencjalnych zagrożeń, jakie mogą wynikać z prowadzenia pojazdów przez osoby nietrzeźwe.

W trakcie akcji ujawniono m.in. jednego kierowcę w stanie nietrzeźwości oraz kilku, którzy znajdowały się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu jednego prawa jazdy oraz wykryli dwie sytuacje, w których kierowcy naruszyli sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, policjanci przyłapali siedmiu kierujących, którzy mieli cofnięte uprawnienia. Działania te podkreślają skuteczność i determinację policji w walce z niebezpiecznymi praktykami na drogach, z jednoczesnym apelem o społeczną odpowiedzialność w tej kwestii.

Źródło: Policja Wałbrzych


Oceń: Podsumowanie tygodniowej akcji „Alkohol i narkotyki” w Wałbrzychu

Średnia ocena:4.65 Liczba ocen:8


Zobacz Także