Na rynku wydawniczym zadebiutował dziewiąty numer policyjnego komiksu, który kładzie szczególny nacisk na problematykę zaginięć dzieci. Tytuł „Układanka” to część kampanii #zaginioneNIEzapomniane, mającej na celu edukację i szybką reakcję w sytuacjach zaginięcia. Komiks podkreśla, jak istotna jest rola świadków oraz jak dzieci mogą wpływać na proces poszukiwań zaginionych. Tematyka komiksu oparta jest na rzeczywistych procedurach, a jego wydanie jest wynikiem współpracy Policji oraz organizacji pomocowych.
W „Układance” przedstawiono historię, w której trójka młodych bohaterów, Klara, Olo i Miłosz, podczas wakacyjnego pobytu na Mazurach dowiaduje się o zaginięciu swojej sąsiadki, Wiktorii. Zamiast czekać na zgłoszenie od rodziców, które według mitów można uczynić po 48 godzinach, dzieci działają natychmiastowo. Kontaktując się z komisarz Kasią Przygodą, przywracają nadzieję na odnalezienie dziewczynki. Ich szybkie działanie skutkuje rozpoczęciem ogólnopolskiej akcji poszukiwawczej.
Dzięki zaangażowaniu dzieci w działania, Policja mobilizuje różne jednostki do poszukiwań, w tym przewodników ze psami, a także korzysta z nowoczesnych technologii, takich jak śmigłowiec. Komiks w przystępny sposób uczy nie tylko o procedurach związanych z zaginięciami, ale także promuje odpowiedzialność i aktywną postawę, jaką mogą przyjąć dzieci. Warto zaznaczyć, że publikacja zawiera istotne informacje, takie jak numer telefonu 116 000, dzięki któremu można zgłosić zaginięcie dziecka, co ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na ten temat.
„Układanka” można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Komendy Głównej Policji, a dla osób, które preferują wersję papierową, dostępne będą szczegóły na profilu Policji na Instagramie. Warto zainwestować czas w lekturę tego komiksu, który nie tylko bawi, ale również uczy i może pomóc uratować życie.
Źródło: Policja Wałbrzych
Oceń: Nowy komiks w kampanii #zaginioneNIEzapomniane porusza temat zaginięcia dzieci
Zobacz Także